Telefon

02128039393

E-posta

info@breezeguzellik.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 08:00 - 21:00

Manikür Pedikür Nedir ?

Manikür nedir? Nasıl Yapılır?

Manikür elleri ve tırnakları temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.

Manikür lisanslı bir profesyonel tırnak uzmanı manikürist tarafından profesyonel manikür salonlarında yapılan tırnak ve tırnak derisine uygulanan bir kozmetik güzellik tedavisidir. Manikür tırnaklar için sadece bir tedavi değil, aynı zamanda eller için estetik güzelliği etkileyen kozmetik tedavidir.

Kadınlar için estetik görünümün vazgeçilmezdir, sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmak için de maniküre ihtiyaç duyarlar. Manikür işleminde tırnaklar güzelce temizlenir, eller yumuşatılır, tırnak etlerinin düzgün olmayan yerleri nazik bir şekilde alınır ve son olarak güzel bir oje ya da parlatıcı sürülerek manikür hizmeti tamamlanır.Pedikür yapılırken uygulamaları daha kolay ve zarar vermeden yapmak için ayakların yumuşatılması gereklidir. Yumuşatma işleminden sonra tırnaklar istenilen boyda kesilir ve etrafındaki rahatsız eden etler deriye zarar vermeyecek şekilde kesilir. Son olarak ayak topukları törpülenerek bakımlı ayaklara sahip olunacaktır.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×